Kaip sukurti stilingą interjerą mažoje erdvėje

Daugelis žmonių mano, kad gali gražiai gyventi tik erdviuose namuose. Tačiau ir mažas būstas, jei gerai suplanuosite erdvę ir rinksitės tam tikrus baldus, gali patenkinti visus poreikius.
 
Surašiau kelis svarbius niuansus, į ką verta atkreipti, jei gyvenate standartiniame bute ar persikeliate į mažos kvadratūros, bet aukštas patalpas (loftą). Patarimai padės praplėsti erdvę ir rinktis tik būtinus ir išskirtinius daiktus.
 
* Dažykite visą būsto erdvę viena spalva. Geriau, kad tai būti šviesūs, pasteliniai atspalviai - karamelės, smėlio, pieno, balta, žalsva.
 
* Kur įmanoma, pavyzdžiui vonioje ar prieškambario spintoje, įstatyti slankiojančias duris. Jos padės taupyti erdvę, atidarant neklius niekur.
 
* Gyvenamoje erdvėje naudokite pertvaras - pastatomą širmą-armonikėlę, lentyną, matinio stiklo plokštę, portjeras. Už pertvaros galėsite įrengti darbo kambarį ar pastatyti lovą.
 
* Jei priešais nėra kaimynų, atsisakykite sunkių naktinių užuolaidų. Kabinkite žaliuzes ar romanetes, priderintas prie sienų spalvos. Pirmenybę teikite lengviems audiniams.
 
* Nepirkite baldų, kuriems reikia erdvės - supamųjų krėslų, fotelių ir sofų storais ranktūriais. Užteks sofos-lovos (pravers ir svečiui), kelių kėdžių, pagalvėlių ar pufų. Jie neužima erdvės, juos lengva pernešti, pastumti.
 
* Pagalvokite apie stalelį ar širmą su ratukais. Tokie baldai leis keisti interjerą, kai šis pabos. Be to, jei reikės išskleisti sofą, žurnalinį stalelį lengvai pastumsite.
 
* Mažoje erdvėje nepamirškite veidrodžių - jie praplečia erdvę, suteikia jai prabangos, iškilmingumo.
 
* Jei lubos aukštos, pagalvokite, gal ten verta įrengti antrą aukštą - paguldyti čiužinį miegui ar įrengti biblioteką.
 
 
* Sumaniai išnaudokite erdvę palubėje - gali būti spintelių ar lentynų eilė, kur nuguls retai naudojami, bet mieli daiktai. Tokiu atveju pasirūpinkite sulankstomomis kopetėlėmis.
 
* Palovis ar pufai - taip pat gera smulkmenų saugykla.
 
* Praplatintos palangės gali tapti kompiuterio stalu ar virtuvės darbastaliu.
 
* Neužmirškite stalų-transformerių, montuojamų prie sienos. Galėsite ir valgyti, ir dirbti čia.
 
* Jei yra galimybių grindyse įrengti pakopas, suskirstykite taip erdvę: vienoje įrenkite svetainę su virtuve, kitoje - miegamąjį. Salelės pagyvina namus.
 
* Nepamirškite spalvinių akcentų, kurie sukuria harmoniją namuose.
 
* Maža erdvė netgi, sakyčiau, privalumas, nes turite pasilikti tik tai, kas būtina, išgryninti namus nuo nereikalingų detalių. Pamatysite, kad iš tiesų žmogui reikia visai nedaug, o visa kita - tik žaidimas, prisirišimas prie daiktų ar komforto sampratos pasekmė. (Šaltinis: www.delfi.lt)
 
* Prie lauko durų galite pastatyti mažą suolelį su daiktų hamaku, kuriame puikiai tilps šlepetės, batų priežiūros priemonės, o atsisėdę ant suolelio patogiai apsiausite batus.
 
* Ant įvairių baldų galite pakabinti daiktų hamakus, kurie taupo erdvę ir juose galite laikyti įvairius daiktus nuo nešiojamojo kompiuterio iki drabužių, pledų.
 
* Jeigu auginate katę, mažos veislės šunį ar kitą smulkų gyvūną, augintinio hamakas jums taip pat puikiai pravers, nes nereikės papildomos erdvės augintinio guoliui.
 
Bet kokiu atveju, hamakas bus ne tik praktiškas jūsų sprendimas, bet ir suteiks jūsų namams išskirtinumo.